خرید و دانلود|بررسی گياهان بومي و اکولوژی وخواص دارويي آنها|

بررسی گياهان بومي و اکولوژی وخواص دارويي آنهابررسی گياهان بومي و اکولوژی وخواص دارويي آنها|30012754|yaad-baad|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع بررسی گياهان بومي و اکولوژی وخواص دارويي آنهاقابل مشاهده می باشد

شیرین بیانمعرفی و گیاهشناسیشیرین بیان گیاهی است چندساله و از خانواده ی بقولات Fabaceae که ارتفاع آن گاها به 1 تا 2 متر می رسد. برگ های آن به فرم شانه ای مرکب فرد می باشند که برگچه های آن دارای حالت چسبناکی هستند. گل های شیرین بیان به رنگ های آبی یا آبی متمایل به ارغوانی و گاها زرد دیده می شوند. میوه ی این گیاه از نوع نیام است که معمولا هر میوه دارای 3 تا 6 عدد دانه ی لوبیایی شکل می باشد. ریشه ها و ریزوم های این گیاه دارای پوستی قهوه ای رنگ هستند که پس از جدا کردن این پوسته ی خارجی به سایر قسمت های ریشه می رسیم که به رنگ زرد دیده می شوند و دارای طعم شیرینی می باشند.پراکنش و نیازهای اکولوژیکیشیرین بیان در اکثر مناطق جهان بخصوص میان دو عرض جغرافیایی 30 و 45 درجه در نیمکره شمالی زمین می روید. این گیاه در کشورمان نیز پراکنش بسیار وسیعی دارد و در استان هایی چون خراسان (شمالی و رضوی)، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، گلستان، کردستان، فارس، اصفهان، تهران و ... مشاهده می شود. شیرین بیان بطور کلی گیاهی نورپسند است که در طول رویش به هوای گرم و رطوبت متوسط نیاز دارد.

کاشت، داشت و برداشتتکثیر رویشی (تقسیم ریزوم و ریشه) روش تجاری تکثیر شیرین بیان می باشد اما این گیاه را بوسیله ی بذر نیز می توان تکثیر نمود که در اینجا به تکثیر رویشی این گیاه می پردازیم. در فصل پائیز (آبان ماه) ریزوم گیاهان 3 تا 4 ساله را پس از خروج از خاک به قطعات 15 تا 25 سانتی متری تقسیم می کنند. این قطعات را در ردیف هایی با فاصله ی 60 تا 80 سانتی متر و با فاصله ی30 تا 40 سانتی متر از یکدیگر کشت می نمایند. پس از کاشت بایست به سرعت آبیاری صورت بگیرد. شیرین بیان یکی از گیاهان دارویی است که بیشتر بصورت بهره برداری از طبیعت به بازار مصرف می رسد و کمتر مورد کشت و کار قرار می گیرد و جالب است که بدانیم ریشه ی این گیاه بصورت خشک شده یا عصاره، یکی از مهمترین اقلام صادراتی کشورمان در بخش گیاهان دارویی است و در بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر انگلیس، بلژیک، فرانسه و ... مورد کشت وسیع قرار می گیرد.مطالب دیگر:
📗دانلود تحقیق درباره تجارت الکترونیکی 📗دانلود تحقیق درباره plc📗دانلود تحقیق درباره تغییرات رشد جمعیت📗دانلود تحقیق درباره ی انرژی خورشیدی📗دانلود تحقیق درباره میز و صندلی و اهمیت آن در زندگی📗دانلود تحقیق درباره ی ازدواج آسان در پرتو اخلاق اسلامی📗دانلود تحقیق درباره ی استاندارد های اماکن ورزشی📗دانلود تحقیق درباره اشتغال زنان و تاثیرات آن📗دانلود تحقیق درباره ی بازار یابی و روش های آن📗دانلود تحقیق درباره سبک های ارتباطی📗دانلود تحقیق درباره ی بررسی روابط مشترک معماری و موسیقی و تأثیر گذاری آنها بر هم📗دانلود تحقیق درباره یولاف 📗دانلود تحقیق درباره معماری موزه📗دانلود تحقیق درباره مخابرات دیجیتال📗دانلود تحقیق درباره ی قفل دیجیتال گاوصندوق📗دانلود تحقیق درباره مدیریت بحران سازمانی📗دانلود تحقیق درباره ی لینوکس و نرم افزار های معادل آن📗دانلود تحقیق درباره ی گلدوزی و تاریخچه آن📗دانلود تحقیق درباره ی بیماری نوروفیبروماتوز📗دانلود تحقیق درباره ی شناخت روغن هاي هيدروليك چند درجه اي📗دانلود تحقیق درباره ی رهبری استراتژی در فن آوری اطلاعات📗دانلود تحقیق درباره ی طراحی بانک سئوالات با ASP.NET📗دانلود تحقیق درباره ی طراحی و ساخت دستگاه CT اسکن آزمایشگاهی📗دانلود تحقیق درباره ی مقایسه کلی کشور ایران با کشور ترکیه📗دانلود تحقیق درباره ی موتور الکتریکی